️ O‘zbekiston, Toshkent – AN Podrobno.uz. Yaqin Sharqda murakkab geosiyosiy vaziyat tufayli logistika va xalqaro to‘lovlarda uzilishlar yuzaga kelgan sharoitda, O‘zbekiston hukumatlari tashqi savdo korxonalari uchun favqulodda yordam mexanizmini joriy qildi.
️ Buni O‘zbekiston Investitsiyalar,... sanoat va savdo vazirligi matbuot xizmati ma’lum qildi.
️ Mintaqadagi beqarorlik transport qatnovida kechikishlar, bojxona rasmiylashtirishda qiyinchiliklar va xalqaro to‘lovlar bilan bog‘liq muammolarga olib kelayotgani ta’kidlanmoqda.
️ Riskni minimallashtirish va biznesning uzluksiz ishlashini ta’minlash uchun tadbirkorlar quyidagi yo‘llar orqali bevosita murojaat qilishlari mumkin:
️ Telegram-bot @miit_tashqisavdo_bot orqali.
️ Respublika eksport shtab-kvartirasidagi 24 soatlik Call-markaz +998 (71) 238-52-52 orqali.
️ Eslatib o‘tamiz, O‘zbekiston Tashqi ishlar vazirligi respublika fuqarolari orasida Yaqin Sharqdagi mojaroda halok bo‘lgan yoki jabr ko‘rganlar yo‘qligini tasdiqladi.

️ Узбекистан, Ташкент – АН Podrobno.uz. В условиях сложной геополитической ситуации на Ближнем Востоке, которая вызвала сбои в логистике и международных платежах, власти... Узбекистана внедрили механизм экстренной поддержки внешнеторговых предприятий.
️ Об этом сообщила пресс-служба Министерства инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана.
️ Отмечается, что нестабильность в регионе приводит к задержкам транспортировки, трудностям при таможенном оформлении и проблемам с международными платежами.
️ Для минимизации рисков и обеспечения бесперебойной работы бизнеса предприниматели могут напрямую обращаться:
️ через телеграм-бот @miit_tashqisavdo_bot.
️ в круглосуточный Call-центр при Республиканском экспортном штабе +998 (71) 238-52-52.
️ Напомним, Министерство иностранных дел Узбекистана подтвердило, что среди граждан республики, находящихся в зоне конфликта на Ближнем Востоке, погибших и пострадавших нет.