️ Isroil Livonni bir nechta shaharlarga hujum uyushtirdi va bu hujumlarni Hizbulloh ob’yektlariga qaratilganligini aytdi. Shu bilan birga, AQSh Prezidenti Donald Trump Iroqdagi kurd rahbarlari bilan aloqa o‘rnatdi. DW eng so‘nggi yangiliklarni taqdim etadi.
️ Isroil mudofaa vaziri, vafot... etgan oliy rahbar Oyatulloh Ali Xomeyniyning o‘rnini egallaydigan har qanday Eron rahbari o‘ldirish uchun nishonga olinishini ogohlantirdi.
️ Isroil Eron harbiy ob’yektlarini nishonga olgan zarbalar berganini aytdi, Eron davlat ommaviy axborot vositalari esa poytaxt Tehron portlashlari haqida xabar berdi.
️ AQSh elchixonasi, Kiprda favqulodda vaziyat bo‘lmagan xodimlar va ularning oila a’zolari mamlakatni tark etishga ruxsat berilganligini aytdi, chunki Eron tomonidan yana hujumga uchraishi mumkinligidan qo‘rqishlar mavjud.
️ Eron Fors ko‘rfazi mintaqasi bo‘ylab kechasi hujumlarini davom ettirdi. Quvaytda 11 yoshli qiz halok bo‘lgan qoldiqlar tufayli vafot etdi.
️ Livonda so‘nggi Isroil zarbalarida kamida 10 kishi halok bo‘ldi. Livon davlat ommaviy axborot vositalari, Isroilning Baalbek shahridagi turar-joy binosiga qilingan zarbasi kamida to‘rt kishining o‘limiga va boshqalarning jarohatlanishiga sabab bo‘lganini aytdi.

️ Israel struck several towns in Lebanon, stating it targeted Hezbollah sites. Meanwhile, US President Donald Trump has reached out to Kurdish leaders in Iraq. DW provides the latest updates.
️ Israel's defense minister warned that any Iranian leader chosen to succeed the late Supreme Leader... Ayatollah Ali Khamenei would be targeted for assassination.
️ Israel said it launched strikes targeting military sites in Iran, with Iranian state media reporting explosions in the capital, Tehran.
️ The US embassy said non-emergency personnel and their families in Cyprus have been authorized to leave the country amid fears of further targeting by Iran.
️ Iran continued strikes across the Gulf region overnight. In Kuwait, an 11-year-old girl was killed by falling debris.
️ At least 10 people were killed in the latest Israeli strikes on Lebanon. Lebanese state media said an Israeli strike on a residential building in Baalbek killed at least four people and wounded others.