Toshkent – Prezident Shavkat Mirziyoyev 3-mart kuni vafot etgan DPS inspektori Xosilbek Eshnazarovni "Jasorat" medali bilan mukofotlash to'g'risidagi farmonni imzoladi. Eshnazarov Toshkentda xizmat vazifasini bajarayotganda halok bo'lgan edi.
Farmonda uning jinoyatchilikka qarshi kurash va huquqbuzarliklarning oldini olishdagi xizmatlari, shuningdek, vatanga sadoqat ruhida yosh avlodni tarbiyalashdagi namunali faoliyati ta'kidlandi.
Eslatib o'tamiz, 25-fevral kuni Toshkentda 15 yoshli o'quvchi BMW M4 avtomashinasini haydab, xizmat vazifasini bajarayotgan DPS inspektoriga urib yuborgan. Eshnazarov ikki kun o'tib kasalxonada vafot etdi.

Ташкент – Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 3 марта подписал указ о посмертном награждении инспектора ДПС Хосилбека Эшназарова медалью «Жасорат». Эшназаров погиб при исполнении служебных обязанностей в Ташкенте.
В указе особо отмечены его заслуги в борьбе с преступностью и профилактике правонарушений, а также примерная деятельность по воспитанию молодого поколения в духе преданности родине.
Напомним, 25 февраля в Ташкенте 15-летний ученик, управляя автомобилем BMW M4, совершил наезд на инспектора ДПС, выполнявшего служебные обязанности. Эшназаров скончался в больнице спустя два дня.