️ Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi maʼlumotlariga koʻra, Oʻzbekiston terma jamoasi 2026-yilgi FIFA Jahon chempionati davomida AQShning Atlanta shahrida bazani joylashtiradi. Jamoa aʼzolari va murabbiylar shtabi Atlantada yashab, mahalliy "Atlanta Yunayted" klubining sport bazasida mashgʻulotlar olib boradilar.
️ FIFA turnir davomida ishtirokchilar uchun yashash va mashgʻulot oʻtkazish maqsadida jami 61 ta joyni belgilagan. Milliy terma jamoalarning bazalari ularning oʻyinlarini oʻtkazadigan shahar va stadionlarning geografiyasiga qarab tanlanadi. Guruh bosqichida jamoalar boshqa shaharlarga maxsus charter reyslari orqali borib, oʻyinlardan soʻng oʻz bazalariga qaytishadi.
️ Oʻzbekiston terma jamoasining guruhdagi raqiblari boshqa shaharlarda joylashadi: Portugaliya terma jamoasi Palm-Bich-Gardensda, Kolumbiya terma jamoasi esa Kolumbus shahrida bazani tashkil qiladi. 2026-yilgi Jahon chempionati AQSh, Kanada va Meksika stadionlarida 11-iyundan 16-iyulgacha boʻlib oʻtadi.
️ Oʻzbekiston terma jamoasi guruh bosqichidagi oʻyinlarini quyidagi tartibda oʻtkazadi: 17-iyun kuni Kolumbiya terma jamoasiga qarshi Meksiko shahrida, 23-iyun kuni Portugaliya terma jamoasiga qarshi Hyustonda va 27-iyun kuni saralashdan oʻtgan jamoaga (Kongo DR/Yamayka/Yangi Kaledoniya) qarshi Atlantada oʻynaydi. Bu rejalashtirish jamoaga oʻyinlar orasida Atlantadagi bazasiga qaytish imkoniyatini beradi.

️ Сборная Узбекистана по футболу будет базироваться в городе Атланта (США) во время чемпионата мира 2026 года, как сообщила Ассоциация футбола Узбекистана. Футболисты и тренерский штаб будут проживать в Атланте и проводить тренировки на базе местного клуба «Атланта Юнайтед», что обеспечит команде стабильные условия подготовки к матчам турнира.
️ FIFA определила 61 локацию для проживания и тренировок участников чемпионата мира, причём базы национальных сборных выбираются с учётом географии городов и стадионов, где проходят матчи. В ходе группового этапа команды будут добираться до других городов специальными чартерными рейсами, возвращаясь после игр на свою основную базу, что может создавать логистические сложности и дополнительные затраты.
️ Соперники сборной Узбекистана по группе разместятся в других городах: сборная Португалии будет базироваться в Палм-Бич-Гарденс, а сборная Колумбии — в Коламбусе. Чемпионат мира 2026 года пройдёт на стадионах США, Канады и Мексики с 11 июня по 16 июля, что потребует от команд частых перелётов и адаптации к разным климатическим и временным зонам.
️ Сборная Узбекистана проведёт матчи группового этапа следующим образом: 17 июня против сборной Колумбии в Мехико, 23 июня против сборной Португалии в Хьюстоне и 27 июня против команды, прошедшей квалификацию (сборная ДР Конго, Ямайки или Новой Каледонии), в Атланте. Такое расписание позволит команде вернуться на базу в Атланту после выездных матчей, но также подчеркнёт напряжённый график и потенциальные трудности, связанные с переездами.