Prezident Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva 24-aprel kuni Samarqanddagi bir qator infratuzilma loyihalari bilan tanishdi va "Yangi O'zbekiston" massivining qurilishini ko'zdan kechirdi.
U, shuningdek, ta'mirlashga muhtoj bo'lgan musiqa maktabi va "Geologlar" mahallasidagi bolalar bog'chasiga tashrif buyurdi. Rekonstruksiyadan so'ng ushbu bog'cha Samarqanddagi eng katta maktabgacha ta'lim muassasasiga aylanadi va 600 nafargacha bolani qabul qila oladi.
"Kecha biz bir qator infratuzilma loyihalarini ko'zdan kechirdik, 'Yangi O'zbekiston' massivining rivojlanishini baholadik. Yaxshilashni talab qiladigan ob'ektlarda, masalan, musiqa maktabi va kapital ta'mirdan tashqari, deyarli noldan yaratilishi kerak bo'lgan 'Geologlar' mahallasidagi bolalar bog'chasida bo'ldik", — dedi Mirziyoyeva Telegram-kanalida.
Tashrif yakunlari bo'yicha Samarqand viloyati va tuman rahbarlari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
"Biz ko'rgan va hali oldinda turgan barcha o'zgarishlar — bu prezidentimizning hududlarni rivojlantirish bo'yicha olib borayotgan katta tizimli ishining bir qismidir. Men bu yerga muntazam ravishda, davlat rahbarining topshiriqlari bajarilishiga yordam berish va hisobotlar emas, balki real vaziyatni o'z ko'zim bilan ko'rish uchun kelaman", — dedi Administratsiya rahbari.

Руководитель Администрации президента Саида Мирзиёева 24 апреля ознакомилась с рядом инфраструктурных проектов в Самарканде и осмотрела строительство массива «Янги Узбекистан».
Она также посетила музыкальную школу и детский сад в махалле «Геологи», которые нуждаются в ремонте. После реконструкции это дошкольное учреждение станет самым большим в Самарканде, способным принять до 600 детей.
«Вчера мы осмотрели ряд инфраструктурных проектов, оценили развитие массива «Янги Узбекистон». Побывали на объектах, которые требуют улучшения, таких как школа музыки, и тех, которые нуждаются не просто в капитальном ремонте, а буквально в создании их с нуля, как детский садик в махалле «Геологи». После реконструкции это дошкольное учреждение станет самым большим в Самарканде. Его смогут посещать до 600 детишек», — написала Мирзиёева в своём Telegram-канале.
По итогам визита состоялась встреча с руководством Самаркандской области и районов.
«Все преобразования, которые мы увидели и которые ещё предстоят, – это часть большой системной работы нашего президента по развитию регионов. Я приезжаю сюда регулярно, чтобы вместе с командой на месте содействовать выполнению поручений главы государства, и чтобы видеть реальную картину своими глазами, а не по отчётам», — сказала руководитель Администрации.