8-aprel kuni soat 18:00 atrofida Samarqand viloyatining "Oltin asr" mahallasidagi bir qurilish maydonida ishchi yer ostiga ko‘milganligi haqida xabar kelgan. Favqulodda vaziyatlar bo‘yicha viloyat boshqarmasining qutqaruv xizmati darhol hodisa joyiga yetib kelgan.
Qutqaruvchilar maxsus uskunalar yordamida tezda ishchini yer ostidan chiqarib, unga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatishgan. Favqulodda vaziyatlar vazirligi (MChS) tomonidan taqdim etilgan fotosuratlar hodisa joyidagi operatsiyani tasvirlaydi.
Jabrlangan shaxs tez tibbiy yordam bilan kasalxonaga olib ketilgan. Shifokorlar ma’lumotlariga ko‘ra, uning hayoti va sog‘lig‘iga hech qanday tahdid yo‘q, yaqin kunlarda kasalxonadan chiqarilishi kutilmoqda. Bu hodisa qurilish maydonlarida xavfsizlik qoidalariga rioya qilishning ahamiyatini yana bir bor ta’kidlaydi.

8 апреля около 18:00 в дежурную часть Управления чрезвычайных ситуаций Самаркандской области поступило сообщение о том, что на строительном объекте в махалле «Олтин аср» человека засыпало землёй. Спасательные службы оперативно прибыли на место происшествия.
Спасатели с помощью специального оборудования извлекли пострадавшего из-под земли и оказали ему первую медицинскую помощь. Фотографии, предоставленные Министерством по чрезвычайным ситуациям (МЧС), иллюстрируют проведённую операцию на месте.
Пострадавший был доставлен в больницу. По данным врачей, его жизни и здоровью ничего не угрожает, и в ближайшие дни его планируется выписать. Этот инцидент подчёркивает важность соблюдения правил безопасности на строительных площадках.