Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi (IIBB) yakshanba kuni kechqurun Yashnobod tumanida sodir bo‘lgan hodisa haqida tafsilotli reportaj tayyorladi. Hodisa davomida 36 yoshli Bobur Pardayev ismli haydovchining ichkilik holatida yo‘l harakati qoidabuzarligi sodir etgani, keyin kelgan yo‘l-patrul xizmati (YPX) xodimlariga qarshi hujum uyushtirgani, shu jumladan, bir xodimni jag‘iga zarba bergani aytilmoqda.
YPX xodimi Sardorbek Hamroyev o‘z bayonotida shunday dedi: "U menga jag‘imga zarba berdi. Keyin biz maxsus vosita – shoker yordamida fuqaroni zararsizlantirdik va bo‘limga olib ketdik". Hodisa 30-mart kechasi Yashnobod tumanida Malibu va Leapmotor avtomobillari o‘rtasidagi baxtsiz hodisadan keyin yuz bergan, bunda Pardayev qizil chiroqda o‘tib, avtohalokat qilgan va kelgan xodimlarga qarshilik ko‘rsatgan.
Ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan videoda Pardayevning bir xodimga tirsagi bilan yuziga zarba berayotgani va uning ukasi deb atalgan shaxsning vaziyatga aralashishga urinayotgani ko‘rinadi. Bu holatda Pardayevga nisbatan ichki ishlar organlari xodimlarining qonuniy talablarini bajarmaslik uchun jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.
Hodisaning kengayib ketgan oqibatlari shundaki, Pardayevning ukasi – Sirdaryo viloyati IIBB rahbariy xodimi, podpolkovnik Sherzod Pardayev vaziyatga aralashishga urinishi tufayli vazirlik buyrug‘i bilan lavozimidan ozod etilgan. Bobur Pardayev videoda o‘zining xatti-harakati uchun pushaymon bildirib, ayniqsa ukasining obro‘siga putur yetkazganidan afsusda ekanligini bildirdi: "Men ming marta afsusdaman, kechirim so‘rayman. Agar men avtohalokat qilsam, boshqalar jabr ko‘rishi mumkin edi. Men uzoq yillar organlarda ishlagan ukamning obro‘sini buzib yubordim. Barcha ayb ichkilikda. Bu yana takrorlanmaydi. Men tavba qilaman".

ГУВД города Ташкента подготовило репортаж с подробностями инцидента, произошедшего в воскресенье вечером в Яшнабадском районе. Сообщается, что 36-летний водитель Бобур Пардаев, находясь в состоянии алкогольного опьянения, совершил нарушение правил дорожного движения, а затем напал на прибывших сотрудников патрульно-постовой службы (ППС), нанеся удар одному из них в челюсть.
Сотрудник ППС УКД ОВД Яшнабадского района Сардорбек Хамроев в своём заявлении рассказал: "Он ударил меня в челюсть. Затем с помощью спецсредства — шокера мы обезвредили гражданина и доставили его в отделение". Инцидент произошёл ночью 30 марта в Яшнабадском районе после ДТП с участием автомобилей Malibu и Leapmotor, где Пардаев проехал на красный свет, совершил аварию и оказал сопротивление прибывшим сотрудникам.
В распространившемся в соцсетях видео видно, как Пардаев наносит сотруднику удар локтем в лицо, а мужчина, которого называют его братом, пытается вмешаться в ситуацию. В связи с этим в отношении дебошира было возбуждено уголовное дело за невыполнение законных требований сотрудников органов внутренних дел.
Последствия инцидента оказались серьёзными: брат Пардаева – руководящий сотрудник УВД Сырдарьинской области, подполковник Шерзод Пардаев, был освобождён от должности приказом министерства за попытку вмешательства в ситуацию. В опубликованном видео Бобур Пардаев выразил раскаяние, особенно сожалея о подорванной репутации брата: "Я тысячу раз сожалею о содеянном, прошу прощения. Если бы я устроил ДТП, из-за меня могли пострадать другие. Я подорвал репутацию брата, который столько лет работал в органах. Во всём виноват алкоголь. Этого больше не повторится. Я раскаиваюсь".