Real Madrid futbolchilari Orelien Tchouameni va Federiko Valverde mashg‘ulotdagi janjaldan so‘ng har biri 500 ming yevro (588 ming dollar) miqdorida jarimaga tortildi. Klub ikkala futbolchiga nisbatan sport sanktsiyalarini qo‘llamadi.
Valverde bosh jarohati tufayli yakshanba kuni Barselonaga qarshi “El Klassiko”da maydonga tushmaydi. Klub ma’lumotiga ko‘ra, u ikki haftagacha safdan chiqqan. Tchouameni esa juma kuni mashg‘ulotda qatnashdi va hafta oxiridagi o‘yinda ishtirok etishi mumkin.
Madrid juma kuni ikkala futbolchi ham “sodir bo‘lgan voqeadan to‘liq pushaymon ekanliklarini bildirib, bir-birlaridan kechirim so‘rashgani”ni ma’lum qildi. Ular klub, jamoadoshlari, murabbiylar shtabi va muxlislardan uzr so‘ragan.
Ispaniya matbuotiga ko‘ra, Valverdega yuzidagi jarohatni davolash uchun tikuv qo‘yilgan va uni Madrid murabbiyi Alvaro Arbeloa shifoxonaga kuzatib borgan. Valverde ijtimoiy tarmoqlarda janjalni kamaytirishga urinib, “bahs davomida tasodifan stolga urilib, peshonasida kichik kesilgan” deb yozgan.
Xabarlarga ko‘ra, ikki futbolchi chorshanba kuni mashg‘ulotda janjallashgan va payshanba kungi mashg‘ulotda ham bahs davom etgan. Valverde Tchouameni bilan qo‘l berib ko‘rishishdan bosh tortgan va keyin uni qo‘pol ravishda to‘xtatgan, natijada kiyim almashtirish xonasida mushtlashish sodir bo‘lgan.

«Реал Мадрид» оштрафовал Орельена Чуамени и Федерико Вальверде на 500 тысяч евро (588 тысяч долларов) каждого после столкновения на тренировке, в результате которого последнему потребовалась госпитализация. Клуб не стал применять спортивные санкции.
Вальверде пропустит воскресное «Эль Класико» против «Барселоны» из-за травмы головы. Клуб сообщил, что он выбыл на срок до двух недель. Чуамени тренировался в пятницу и может сыграть на «Камп Ноу» в эти выходные.
В пятницу «Мадрид» заявил, что оба игрока «выразили полное раскаяние в случившемся и извинились друг перед другом» в ходе внутреннего расследования. Они также извинились перед клубом, одноклубниками, тренерским штабом и болельщиками.
По сообщениям испанской прессы, Вальверде наложили швы на рану на лице, и его сопровождал в больницу тренер «Мадрида» Альваро Арбелоа. Сам Вальверде попытался преуменьшить серьезность инцидента, написав в соцсетях, что «случайно ударился о стол во время спора, что привело к небольшому порезу на лбу».
Сообщается, что игроки поссорились в среду на тренировке, а в четверг спор продолжился. Вальверде отказался пожать руку Чуамени, а затем грубо остановил его, что привело к драке в раздевалке, где и произошла травма.
Напряжение в «Реале» высоко: клуб на грани второго подряд сезона без крупного трофея. «Бланкос» отстают от «Барселоны» на 11 очков в Ла Лиге.