Florida shtatidagi prokurorlar, afsonaviy golfchi Tiger Woodsning avtohalokatidan keyin giyohvand moddalar taʼsirida haydashda gumon qilinib hibsga olinganidan bir hafta o‘tib, uning retseptli dori-darmon yozuvlarini olish uchun sud buyrug‘ini chiqarishni rejalashtirmoqda. Prokurorlar Martin okrugida Woodsning yil boshidan o‘tgan oy oxirigacha Palm Beachdagi Lewis dorixonasida saqlangan barcha retsept yozuvlarini, shu jumladan dori to‘ldirilgan vaqtlari, tabletkalar soni, dozalari va haydash paytida ogohlantirishlar kabi ko‘rsatmalarni so‘ramoqda.
Sud hujjatlariga ko‘ra, bu buyruqqa qarshilik ko‘rsatish uchun 10 kun ichida Davlat prokuraturasiga ariza topshirilishi kerak. Lewis dorixonasi va Woodsning advokati Doug Duncan hozircha izoh bermadi. Woods o‘tgan hafta Florida shtatida giyohvand moddalar taʼsirida haydash aybi bo‘yicha aybsiz deb eʼlon qildi, bu sheriff hisobotida uning cho‘ntagida ikki og‘riq qoldiruvchi tabletka topilgani va uning SUV yuk mashinasiga urilib, yon tomonga ag‘darilganidan keyin zaiflik belgilari ko‘rsatganidan soatlar o‘tib sodir bo‘ldi.
Hukumat amaldorlari aytishicha, halokat sodir bo‘lganida Woods Jupiter orolidagi sohil bo‘yidagi turar-joy yo‘lida soatiga 30 milya (deyarli 50 km) tezlik chegarasidan yuqori tezlikda harakatlanayotgan edi. Hodisa hisobotiga ko‘ra, yuk mashinasiga 5000 dollar miqdorida zarar yetkazilgan. Woods spirtli ichimliklar belgilarini ko‘rsatmagan nafas analiz testiga rozi bo‘ldi, lekin siydik testini rad etdi. Woods o‘tgan hafta davolanish uchun tanaffus qilishini aytdi.
Bu Woodsning avtohalokatdan keyin ikkinchi marta tanaffus qilishi. 2009-yilda, uning SUV Orlandodagi uyi yaqinidagi yong‘in gidranti va daraxtga urilganidan so‘ng, u yaxshiroq odam bo‘lish uchun ishlash uchun tanaffus oldi, bu to‘rt oy davom etdi va u Masters turnirida qaytdi. U, shuningdek, 2021-yilda Los-Anjelesdagi avtohalokatda o‘ng oyog‘ini shunchalik jiddiy shikastlaganki, shifokorlar amputatsiyani ko‘rib chiqqanini aytdi.

Прокуроры во Флориде планируют выдать повестку для получения копий всех рецептурных записей легендарного гольфиста Тигера Вудса из аптеки Lewis в Палм-Бич, Флорида, с начала года до конца прошлого месяца, через неделю после его ареста по подозрению в вождении под воздействием наркотиков, последовавшего за автомобильной аварией. Согласно документам в онлайн-судебном реестре, прокуроры округа Мартин хотят получить время выдачи рецептов, количество таблеток, дозировки и любые инструкции, сопровождающие таблетки, такие как предупреждения о вождении во время их приема.
Возражения против повестки должны быть поданы в офис государственного прокурора в течение 10 дней. Аптека Lewis и адвокат Вудса Даг Дункан пока не ответили на запросы о комментариях. На прошлой неделе Вудс заявил о невиновности в деле о вождении под воздействием наркотиков во Флориде, через несколько часов после того, как отчет шерифа показал, что у него в кармане нашли две обезболивающие таблетки, и он проявлял признаки нарушения после того, как его внедорожник задел прицеп и перевернулся на бок.
По словам властей, авария произошла, когда Вудс двигался на высокой скорости по прибрежной жилой дороге на острове Джупитер с ограничением скорости 30 миль в час (почти 50 км/ч). Согласно отчету об инциденте, ущерб грузовику составил 5000 долларов. Вудс согласился на алкотест, который не показал признаков алкоголя, но отказался от анализа мочи, сообщили власти. На прошлой неделе Вудс заявил, что берет перерыв для лечения.
Это второй раз, когда Вудс берет отпуск после автомобильной аварии. В 2009 году, после того как его внедорожник врезался в пожарный гидрант и дерево возле его дома в Орландо, он взял отпуск, чтобы работать над собой как личность, который длился четыре месяца, и он вернулся на турнир Masters. Он также попал в аварию в 2021 году в Лос-Анджелесе, которая так сильно повредила его правую ногу, что, по его словам, врачи рассматривали ампутацию.